۱۲ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

الهه اشرفی
توسط الهه اشرفی 935 بار دیده شده
12 دقیقه زمان مطالعه
12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

این مقاله برای کسانی  است که مدتها عکسبرداری کرده اند و می خواهند هنر خود
را به عنوان یک عکاس ارتقا دهند.

عکاسی هنر است و چیزی نیست که شما یک شبه یاد بگیرید، اما با این ۱۲
ترفند ساده، شما عکاس بهتری خواهید شد و در نهایت قادر به گرفتن
عکسهایی هستید که همیشه از آن ها لذت برده اید

۱. نگاهی به نور

این یک راز است که عکاسی و نورپردازی از هم جدا نیستند.

بدون هر نوع نور، عکس برداری،غیرممکن است. آگاه باشید که تنظیمات دوربین اولین چیزی است که شما باید یاد بگیرید.برای تبدیل شدن به یک عکاس بهتر لازم است وارد جزییات شوید و ارتباط تنظیمات اولیه دوربین و نور را بدانید.

برای گرفتن تصاویری که میخواهید، باید به نور نگاهی بیاندازید و ببینید که چگونه باعث تغییر در نوردهی و ایجاد احساسات متفاوت می شود.

این چیزی است که شما
باید هر بار که عکاسی می کنید در ذهن داشته باشید.

به نور نگاه کنید و سعی کنید روابط مختلف و نحوه کار با نور را در هنگام عکسبرداری ببینید

۲.تمرکز بر تکنولوژی (فن شناسی)عکس ها بجای هزینه کردن برای تجهیزات کامل دوربین

مطمئنا، تجهیزات گران قیمت و بهتر تصاویر بهتر تولید می کنند، اما اگر شما نمی دانید که چگونه از آن استفاده کنید، هنوز نمی توانید تصاویری را که می خواهید ثبت کنید و به نتیجه مطلوب برسید.

یک عکاس خوب می تواند عکس های عالی را بدون تجهیزات گران قیمت دوربین بگیرد. بنابراین، اگر می خواهید عکاس بهتری شوید، باید به جای هزینه های بی مایه بر روی آموزش تکنیک های عکس تمرکز کنید.

۳. یادگیری بهتر APERTURE (اپرچر)و SPUTTER SPEED(سرعت شاتر)

دیافراگم و سرعت شاتر دو مورد از بهترین ابزارها و موارد ضروری برای یادگیری هستند

اگر میخواهید عکاس بهتری شوید. بدانید که دیافراگم چگونه کار می کند و چگونه از سرعت شاتر برای دستیابی به نتایج تصویری که بعد از آن استفاده می کنید استفاده کنید.

البته دیگر تنظیمات دوربین نیز برای یادگیری بد نیست. اما دیافراگم و سرعت شاتر دو ابزار ارزشمند شما به عنوان یک عکاس هستند و مهم است که بدانید که چگونه با هم کار می کنند.

یادگیری این دو در اولین روزها باعث صرفه جویی زمان شما می شود و بلافاصله نتایج بهتر تصویر را فراهم می کند.

۴.استفاده از تکنیک های مختلف ساختاری

ترکیب بندی چیزی است که اغلب، عکاس حرفه ای را از یک عکاس روزمره جدا می کند. این شگفت انگیز است که چگونه می توانید کل تصویر را با یک تغییر ترکیب بندی کنید.

ترکیب بندی و رعایت قوانین کادر ، بدون شک یکی از بهترین ترفندهایی است که می توانید انجام دهید برای تبدیل شدن به یک عکاس بهتر !

منظور من از ترکیب چیست؟ ترکیب عکس به این معنی است که چه چیزی آن را تشکیل می دهد و سازماندهی میکند

، به عنوان مثال، در کدام قسمت از تصویر موضوع قرار گرفته است.

برای ترکیب تصویر، چند روش اثبات شده وجود دارد که بلافاصله تصاویر شما را بهبود می بخشد اگر به درستی استفاده شوند.

قوانین سه گانه

قانون نقاط طلایی؛

شما یک تصویر را به ۹ مربع مساوی تقسیم می کنید (این می تواند به صورت خودکار در اکثر دوربین ها انجام شود). سپس موضوع خود را در جایی که خطوط را ملاقات می کنید قرار دهید.

این یک تکنولوژی اثبات شده در حال حاضراست  در زمان باستان در یونان (در نقاشی ها) استفاده می شد. هنگامی که موضوع را مطابق با نقاط قرار دهید، معمولا یک ترکیب جالب تر به دست می آورید.

در تصویر زیر می توانید نمونه ای از قانون نقاط طلایی را ببینید و در هنگام استفاده از این تکنیک ترکیبی موضوع قرار گرفته.

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

عکس توسط تری Ratcliff

خطوط پیشرو(همگرا)

یکی دیگر از روش های محبوب، ترکیب خطوط پیشرو است که به معنی گرفتن خطوط در تصاویری است که چشم را به یک نقطه در تصویر هدایت می کنند. در تصویر زیر می توانید ببینید که ستون ها و جاده ها تصویر شما را به سمت درون هدایت می کنند.

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

این ترکیب جالبی ایجاد می کند و در این مورد نیز یک نوع حس مرموز است.

الگو و سمبلیک

الگوهای مشابه و شکل ها و خطوط متقارن راه خوبی برای ساخت ترکیب جالب تر است. تصویر، هماهنگی بیشتری در همان زمان دارد که بسیار هیجان انگیز است.

بهتر از همه این است که خطوط یک الگو است که قطع شده است، به عنوان مثال، طاووس در عکس زیر، الگوی “چشم” را قطع می کند.

الگوها معمولا در ترکیب جالبی قرار می گیرند.

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

ترکیب متقارن

ساختمانها اغلب متقارن هستند

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

کادر بندی با کادر های طبیعی

برای کادر بندی موضوع یک تکنیک مفید است که می تواند تصاویر زیبا ایجاد کند. فریم های طبیعی در همه جا هستند، و در زیر شما می توانید مثال خوبی از نحوه استفاده از درختان برای فریم های خود را ببینید.

قاب طبیعی

درخت یک قاب طبیعی ایجاد می کند.

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

عکس توسط پل داندو.

کراپ کردن

روش دیگر این است که تصویر را برای ایجاد یک ترکیب جالب تر برش دهیم.

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

۵-عکاسی در ساعت طلایی

نور نقش بسیار مهمی در نحوه عکس گرفتن شما دارد و بسیاری از بهترین تصاویر در طول ساعت طلایی،که دو بار در روز اتفاق می افتد، عکاسی می شوند. یک بار در صبح قبل از ظهور خورشید، و یک بار به سوی شب، زمانی که خورشید به پایین می رود.

نور در طول ساعت طلایی می تواند کارهای شگفت انگیزی با عکس های شما انجام دهد! شما سایه های تیز و تکه های نور را نخواهید داشت که در ظهر زمانی که خورشید درخشان است، ظاهر خواهد شد.

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

در www.golden-hour.com میتوانید دقیقا ببینید که ساعت طلایی در یک مکان خاص قرار دارد.

  1. موقعیت خود را تغییر دهید

به طور مداوم عکس از یک زاویه و موقعیت به سرعت خسته کننده می شود. همه اشیاء و موضوعات مشابه نیستند، شما نمی توانید چیزی را به طور یکسان عکاسی کنید.

موقعیت خود را نسبت به موضوع تغییر دهید خم شدن، حرکت به سمت های مختلف و غیره.

تنها تخیل شماست که در موقعیتی که از آن عکاسی می کنید ثبت می شود. نمونه ای عالی از این که چگونه می توان یک تصویر را تغییر داد، هنگام عکس گرفتن از حیوانات یا کودکان است.

12ترفند برای اینکه عکاس بهتری باشید

  1. ازدیگران بیاموزید

نگران نباشید از عکاسان دیگر بپرسید و تکنیک های آنها را یاد بگیرید. کار دیگران را بررسی کنید و در مورد چگونگی انجام آنها و اینکه چرا این موضوع خاص را انتخاب کردید و غیره  سوال بپرسید و فکر کنید.به مجله ها نگاه کنید، به یک انجمن عکس بپیوندید و دیگر عکاسان را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. شما می توانید بسیار از دیگران یاد بگیرید، درست همانطور که در حال حاضر انجام می دهید

  1. تمرین و تجربه

تمرین شما را کامل می کند و اگر تمرین نکنید، بهبود نخواهید یافت. شما می توانید در هنگام عکاسی در تمام روز یاد بگیرید، اما بدون تمرین، شما نمی توانید از این نظریه در عمل استفاده کنید.

تمرین کنید، و آزمایش کنید، از آنچه که از طریق اینترنت یا کتاب ها آموخته اید استفاده کنید با آزمایش تجربه می کنید. همانطور که تکنیک های مختلف و تنظیمات مختلف را امتحان می کنید، نتیجه را خواهید دید و به آسانی زمینه متفاوتی را خواهید آموخت و نحوه استفاده از آنها را با هم یاد خواهید گرفت.

هر بار که آزمایش و تمرین می کنید، شما  یک قدم نزدیکتر شده اید به پیدا کردن سبک عکس های منحصر به فرد خودتان

  1. فکر می کنید چه چیزی برای عکاسی شگفت انگیز است؟

هنگامی که دوربین را خریداری کرده اید فکر می کنید که چه چیزی است که دوست دارید از آن بیشترین عکس را بدست آورید. برای مثال شاید هدف شما همه چیز در مورد منظره ها و مکان های مختلف است، در حالی که دیگران فکر می کنند که پرتره، حیوانات و یا عمل سرگرم کننده ترین عکس ها هستند.

آنچه در مورد شما شگفتی ایجاد می کند همیشه بهترین عکس ها را به شما می دهد، این در هنر و در دنیای عکاسان صادق است. اگر عاشق غذا هستید و فکر می کنید سرگرم کننده تر از عکسبرداری از ساختمان ها است. خوب، پس از آن ۹۹٪ احتمال دارد که عکس های مواد غذایی شما بهتر از تصاویر معماری شما باشد.

  1. استفاده از حالت دستی

روزی که این دوربین را به حالت دستی تبدیل می کنید همان روز است که گام بزرگی در جهت تبدیل شدن به یک عکاس بهتر برمیدارید.

حالت اتوماتیک ایده آل برای افرادی است که می خواهند عکس های ساده و زیبا داشته باشند، اما برای کسانی که علاقه مند هستند و می خواهند نتیجه بهتری داشته باشند، بسیار خوب نیست که در مورد حالت اتوماتیک دوربین صحبت شود. همین امر در حالت A، ​​P و S اعمال می شود.

شما مطمئنا هزاران دلار برای لنزها و یک دوربین صرف نکرده اید تا خودش تصمیم بگیرد چگونه عکس های شما را خلق کند؟ شما عکاس هستید و در حالت دستی، بهترین نتایج را دریافت می کنید.

  1. همیشه یک دوربین همراه داشته باشید

همیشه دوربین آوردن به این معنی نیست که شما باید در هر کجا که هستید  دوربینتان را بکشید. امروزه اکثر مردم یک گوشی هوشمند با یک دوربین کاملا کاربردی دارند.

هنگامی که شما با یک گوشی هوشمند عکس می گیرید، شما گزینه های کمتری دارید، به طور خودکار محدود می شوید. بنابراین، باید با دقت بیشتری در مورد ترکیب و نور به تصویر بپردازید تا تصویر به همان اندازه  دلخواه باشد.

  1. مثبت بمانید و خودتان را به چالش بکشید

چیزی که بسیاری از مردم فراموش کرده اند این است که همیشه باید مثبت بمانند. این موضوع نه تنها به عکاسی بلکه به همه چیزهایی که در زندگی شما انجام می دهید مربوط می شود.با مثبت بودن نتایج مثبت در کارهای شما انتظار می رود.

مثبت بودن کلید موفقیت است و اگر شما خود را به به چالش نکشید، هرگز پیشرفتی نخواهید داشت.

مقاله را به اشتراک بگذارید
من در شبکه های اجتماعی:
یک لحظه‌ی کوتاه وجود دارد که تمام چیزی که در ذهن و روح یک نفر است در چشمانش . در دستانش ، در كاراكترش‌ منعکس میشود. این همان لحظه ای است که باید ثبت شود. الهه اشرفی
2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فتوبست شبکه اجتماعی عکاسان اگر دوست دارید از جدید ترین مطالب ما زودتر از بقیه کلیک کنید عضو خبرنشان فتوبست شوید.
Dismiss
Allow Notifications