چگونه عکس مستند اجتماعی بگیریم؟

الهه اشرفی
توسط الهه اشرفی 1.9k بار دیده شده
6 دقیقه زمان مطالعه
چگونه عکس مستند اجتماعی بگیریم؟

چگونه عکس مستند اجتماعی بگیریم؟

دوربین های دیجیتال، وب سایت های به اشتراک گذاری عکس و اینترنت ابزار و روش های جدیدی از شبکه های اجتماعی را فعال کرده اند.

عکاسی مستند اجتماعی

عکاسی مستند اجتماعی، با تمرکز اجتماعی و یا محیط زیست در مورد اینکه چگونه جهان به نظر می رسد بحث میکند.

عکاسی مستند اجتماعی در قرن ۱۹ در ایالات متحده امریکا برای نشان دادن زندگی افراد فقیر و محروم به وجودآمد. که هدف آن توجه عمومی به مسائل اجتماعی است و با استخدام عکاسان و نویسندگان برای گزارش و ثبت وضعیت بدبختی کشاورزان فقیر ابداع شد.

چگونه عکس مستند اجتماعی بگیریم؟

عکاسی مستند چیست؟

عکاسی مستند از یک موضوع یا داستان جدا است که در طول زمان های مختلف اتفاق می افتد، در حالی که پوشش خبری روزنامه نگاری عکاسی را در بر می گیرد. با درک عمیق درک و ارتباط عاطفی با داستان های بی عدالتی، عکاسی مستند می تواند توجه مردم را جلب کند و مردم را در مورد مسائل اجتماعی و حقوق بشر آگاه کند.

چرا عکاسی مستند برای جامعه باز اهمیت دارد؟

عکس ها توانایی برجسته کردن داستان هایی دارند که توانایی کشف کافی  را ندارند و به تنوع دیدگاه ها افزوده می شوند. بنیادهای بازرگان از عکاسی مستند به عنوان یک ابزار حیاتی استفاده می کنند تا تغییرات اجتماعی را به وجود آورند.عکس های اجتماعی داستان های عامیانه واقعیت های نامعلوم یا نادیده گرفته شده را نشان می دهد و می تواند شواهدی از نقض حقوق بشر ارائه دهد.

مستند اجتماعی چیست

چگونه عکاسان مدارک دشوار را در حال احترام به شأن مردم نشان می دهد؟

عکاسان مستند مستقل برای ایجاد روابط قوی با مردم و کسب اعتماد از مردم   برای نشان دادن مفهوم بهتر از عکس تلاش می کنند. آنها این اعتماد را در طول زمان ایجاد می کنند – با ایجاد اهداف  از پیش تعیین شده، بارها و بارها با افراد و جوامع ارتباط برقرار می کنند و برای پیشبرد فرضیاتشان را به چالش  می کشند.

چنین تلاش هایی عکاسان را قادر می سازد تا فهم دقیق تری از مسائلی که سند، کلیات و کلیشه های گذشته را درک کنند و حساسیت بیشتری نسبت به زمینه های فرهنگی و سیاسی که در آن کار می کنند، به کار گیرند. بهترین عکاسان به طور کلی مردم را نشان می دهند، از تصاویر بی نقص و عصبانی اجتناب می کنند، و ضمانت های لازم را در اختیار قرار می دگیرند تا اطمینان حاصل شود که اسناد آنها  امنیت مردمی را به خطر نمی اندازد.

مستند اجتماعی چیست

نکاتی قبل از شروع عکاسی مستند

به عقیده من، عکاسی مستند و پسر عموی نزدیک آن، عکاسی خبری، سخت ترین عکاسی هستند. با توجه به ماهیت کار، شما موضوع کمتری را کنترل یا  بر موضوع کنترل ندارید. شما باید به فکر کردن و نوشتن در پرواز باشید. شما باید از طریق یک رسانه بصری داستان هایی را که معمولا برای کلمات ذخیره می شوند، بگویید. معمولا شانس دوم وجود ندارد، لحظات مناسب کوتاه هستند. امیدواریم که این مقاله به شما در این ژانر عکاسی کمک کند:

چگونه عکس مستند اجتماعی بگیریم؟

در مورد موضوع خود تحقیق کنید

اولین چیزی که باید انجام دهید قبل از اینکه حتی فکر کنید که دوربین را برداشتید، این است که موضوع را در نظر بگیرید که قرار است از آن کنید. این نه تنها به شما در پیش بینی آنچه انتظار می رود در حین عکاسی کمک می کند، بلکه شما را در درک نحوه نمایش موضوع درگیر می کند. اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی به همراه دارید.

از عکاسان این ژانر الهام بگیرید

هنگامی که تحقیقات خود را انجام می دهید، زمان شروع تفکر در مورد نحوه شات زدن موضوع است و میتوان از برخی از عکاسان مستند مانند  دک مک کولین الهام بگیرید.

نحوه نمایش موضوع

مرحله نهایی آماده سازی قبل ازشات زدن است،  به این معنی که چگونه می خواهید موضوع خود را به تصویر بکشید. فکر کنید که چرا شما در ابتدا قصد داشتید با این  موضوع کار کنید، چه چیزی شما را الهام بخشید؟ چطور موضوع را مشاهده میکنید؟ چطور شخص دیگری در یک موقعیت متفاوت می بینید؟

چگونه عکس مستند اجتماعی بگیریم؟

در مورد اینکه چگونه می خواهید موضوع به مخاطب نشان  دهید، تصمیم گیری کنید و بعد از آن شات بزنید. اما به یاد داشته باشید، شما چیزی را مستند می کنید. کلمه “سند” به معنای حقیقت و عینیت خاصی است. بنابراین اگر وضعیت چیزی نیست که شما انتظار داشتید، نباید سعی کنید آن را به عنوان مفهوم پیش قدم کنید.

مقاله را به اشتراک بگذارید
من در شبکه های اجتماعی:
یک لحظه‌ی کوتاه وجود دارد که تمام چیزی که در ذهن و روح یک نفر است در چشمانش . در دستانش ، در كاراكترش‌ منعکس میشود. این همان لحظه ای است که باید ثبت شود. الهه اشرفی
1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فتوبست شبکه اجتماعی عکاسان اگر دوست دارید از جدید ترین مطالب ما زودتر از بقیه کلیک کنید عضو خبرنشان فتوبست شوید.
Dismiss
Allow Notifications